INThey Trust You

The catalog

Browse products

Scored on what's actually in them. Filter counts update as you go, so you can see what a filter will return before you apply it.

Loading filtersโ€ฆ

202 products

Royal Canin Hair & Skin Care Dry Cat Food

Royal Canin

Dry ยท 3 lb

33
Poor
$28.99$21.30/kg
No artificialNo dyes

Royal Canin Size Health Nutrition Medium Adult Dry Dog Food

Royal Canin

Dry ยท 17 lb

33
Poor
$65.99$8.56/kgโ˜… 4.7
No artificialNo dyes

Royal Canin Size Health Nutrition Small Adult Dry Dog Food

Royal Canin

Dry ยท 14 lb / 30 lb

33
Poor
$65.59โ˜… 4.7
No artificialNo dyes

Royal Canin Veterinary Diet Adult Urinary SO Dry Cat Food

Royal Canin

Dry ยท 17.6 lb bag

33
Poor
$62.99$7.89/kg
No artificialVet diet

Beggin' Flavor Stix - Bacon & Peanut Butter Flavor

Purina Beggin'

Treats ยท 6 oz

31
Poor
$3.48$20.47/kg
No dyesโš  BHA (butylated hydroxyanisole)

Beggin' Strips Original With Bacon Flavor Fun Size Dog Treats

Purina Beggin'

Treats ยท 25 oz

31
Poor
$9.96$14.05/kg
No dyesโš  BHA (butylated hydroxyanisole)

Purina Friskies Surfin' and Turfin' Pate Favorites Variety Pack

Friskies

Wet ยท 32 ct (5.5 oz cans)

31
Poor
Price varies
No artificialโš  Meat by-products

Fruitables Pumpkin & Banana Baked Dog Treats

Fruitables

Treats ยท 7 oz

30
Poor
$6.37$32.17/kg
PlantNo artificial

Purina Pro Plan Complete Essentials Adult Dry Cat Food - Chicken & Rice

Purina

Dry ยท 16.25 lb

30
Poor
$84.99$11.53/kgโ˜… 4.6
No artificialNo dyes

Royal Canin Veterinary Diet Renal Dry Cat Food

Royal Canin

Dry ยท 2 kg, 4 kg

29
Poor
$54.99
No artificialVet diet

Temptations Classic Tasty Chicken Flavor Crunchy and Soft Cat Treats

Temptations

Treats ยท 16 oz

29
Poor
$11.48$25.29/kg
No artificialNo dyes

Milk-Bone Soft and Chewy Dog Treats Chicken Recipe With Chicken Breast

Milk-Bone

Treats ยท 5.6 oz

28
Poor
$2.98$18.74/kg
No dyesโš  Propylene glycol

Pup-Peroni Filet Mignon & Bacon Flavor Dog Treats

Pup-Peroni

Treats ยท 5.6 oz

28
Poor
$3.48$21.89/kg
Grain freeNo dyes

Pup-Peroni Lean Beef Flavor Dog Treats

Pup-Peroni

Treats ยท 35 oz

28
Poor
$16.48$16.61/kg
Grain freeNo dyes

Pup-Peroni Minis Original Beef Recipe Dog Treats

Pup-Peroni

Treats ยท 5.6 oz

28
Poor
$3.48$21.89/kg
Grain freeNo dyes

Pup-Peroni Original Beef Recipe Dog Treats

Pup-Peroni

Treats ยท 35 oz

28
Poor
$16.48$16.61/kg
Grain freeNo dyes

Pup-Peroni Prime Rib Flavor Dog Treats

Pup-Peroni

Treats ยท 22.5 oz

28
Poor
$11.48$17.99/kg
Grain freeNo dyes

Dreambone Sticks Wrapped with Real Chicken

DreamBone

Treats ยท

26
Poor
Price varies
No artificialNo dyes

Pedigree Complete Nutrition Chicken & Vegetable Dry Dog Food

Pedigree

Dry ยท Various sizes up to 55 lb

25
Poor
Price variesโ˜… 4.7
No artificialLimited ingr.

Purina Pro Plan Urinary Tract Health Chicken Entrรฉe in Gravy Wet Cat Food

Purina Pro Plan

Wet ยท Case of 24 (3 oz) cans

24
Poor
$27.96$13.70/kgโ˜… 4.6
No artificialNo dyes

Temptations MixUps Catnip Fever Flavor Crunchy and Soft Cat Treats

Temptations

Treats ยท 16 oz

22
Poor
$8.48$18.68/kg
No artificialNo dyes

Temptations-Salmon 3oz

Temptations

Treats ยท

22
Poor
Price varies
No artificialNo dyes

Purina ONE High Protein Dry Cat Food +Plus Urinary Tract Health Formula

Purina

Dry ยท 7 lb

12
Poor
$17.98$5.66/kgโ˜… 4.6
High proteinNo artificial

9Lives Daily Essentials Chicken Beef & Salmon Dry Cat Food

9Lives

Dry ยท 20 lb

11
Poor
$18.96$2.09/kg
โš  BHA (butylated hydroxyanisole)