The catalog
Browse products
Scored on what's actually in them. Filter counts update as you go, so you can see what a filter will return before you apply it.
Loading filters…
202 products
Meow Mix Original Choice Dry Cat Food
Meow Mix
Dry · 16 lb
11
Poor
$15.99$2.20/kg
⚠ Ethoxyquin
Purina Friskies Party Mix Original Crunch Cat Treats
Purina Friskies
Treats · 20 oz
11
Poor
$8.48$14.96/kg
⚠ BHA (butylated hydroxyanisole)
Friskies Tender and Crunchy Combo Dry Cat Food - Chicken, Beef, Carrots & Green Beans
Friskies
Dry · 16 lb
10
Poor
$15.97$2.20/kg
No artificial⚠ Chicken by-product meal
Friskies Farm Favorites With Chicken Dry Cat Food
Friskies
Dry · 3.15 lb
9
Poor
$6.38$4.46/kg
No artificial⚠ Chicken by-product meal
Milk-Bone Flavor Snacks Small Dog Treats
Milk-Bone
Treats · 60 oz
6
Poor
$8.98$5.28/kg
No dyes⚠ BHA (butylated hydroxyanisole)
Meow Mix Hairball Control Dry Cat Food
Meow Mix
Dry · 6.3 lb
5
Poor
$9.84$3.44/kg
⚠ BHA (butylated hydroxyanisole)
Purina Busy Bone Large Dog Chews - Peanut Butter Flavor
Purina
Treats · 35 oz
5
Poor
$15.48$15.60/kg
No dyes⚠ BHA (butylated hydroxyanisole)
Milk-Bone Original Biscuits Large Dog Treats
Milk-Bone
Treats · 10 lbs
2
Poor
$14.98$3.30/kg
No dyes⚠ BHA (butylated hydroxyanisole)
Meow Mix Tender Centers Basted Bites Chicken & Tuna Flavors Dry Cat Food
Meow Mix
Dry · 3 lb
0
Poor
$5.72$4.20/kg
⚠ BHA (butylated hydroxyanisole)
Purina Busy Bone Adult Dog Chew Bone Treats - Original
Purina
Treats · 7 oz (Small/Medium, 2 count)
0
Poor
$3.48$17.58/kg
⚠ BHA (butylated hydroxyanisole)

