INThey Trust You

The catalog

Browse products

Scored on what's actually in them. Filter counts update as you go, so you can see what a filter will return before you apply it.

Loading filtersโ€ฆ

202 products

IAMS Healthy Naturals Chicken Recipe Dry Cat Food

Iams

Dry ยท 4.2 lb

68
Good
$9.97$5.23/kg
No artificialNo dyes

Wellness Wellbites Lamb & Salmon Soft Dog Treats

Wellness

Treats ยท 6 oz

68
Good
$8.39$49.35/kg
Grain freeNo artificial

ACANA Wholesome Grains Sea to Stream Fish & Grains Recipe Dry Dog Food

ACANA

Dry ยท 22.5 lb bag

67
Good
Price varies
No artificialNo dyes

Blue Buffalo Nudges Homestyle Dog Treats - Beef & Rice

Blue Buffalo

Treats ยท 16 oz

67
Good
$12.98$28.59/kg
No artificialNo dyes

Smalls Freeze-Dried Puffy Bird (Chicken) Cat Food

Smalls

Freeze-dried ยท 8 oz bag

67
Good
$25.00$110.13/kg
Grain freeNo artificial

Ziwi Peak Tripe & Lamb Air-Dried Dog Food

Ziwi Peak

Air-dried ยท 2.2 lbs

67
Good
$49.99$50.09/kg
Grain freeNo artificial

PAWUP Freeze Dried Quail Egg Yolk Cat & Dog Treats

PAWUP

Freeze-dried ยท 9.2 oz tub (~250 pieces)

66
Good
Price variesโ˜… 4.5
Grain freeNo artificial

Plato Wild Caught Baltic Sprat Dog Treats

Plato Pet Treats

Treats ยท 3 oz

66
Good
$12.99$152.82/kg
Grain freeNo artificial

PureBites Chicken Heart Freeze Dried Dog Treats

PureBites

Freeze-dried ยท 3 oz

66
Good
$12.49$146.94/kg
Grain freeNo artificial

PureBites Freeze Dried Chicken Breast Cat Treats

PureBites

Freeze-dried ยท 1.09 oz

66
Good
$5.99$193.23/kg
Grain freeNo artificial

PureBites Mini Salmon Freeze Dried Dog Treats

PureBites

Freeze-dried ยท 1.7 oz

66
Good
$9.49$197.71/kg
Grain freeNo artificial

ZIWI Peak Air-Dried Mackerel & Lamb Recipe Dry Cat Food

ZIWI Peak

Air-dried ยท 2.2 lb bag

66
Good
$39.99$40.07/kgโ˜… 4.4
Grain freeNo artificial

IAMS Perfect Portions Sensitive Digestion & Skin Turkey Recipe Twin-Pack Trays

Iams

Wet ยท 2.6 oz twin-pack tray (48 servings per 24pk)

65
Good
Price varies
Grain freeNo artificial

Purina ONE Classic Ground Beef & Brown Rice Entree Adult Wet Dog Food

Purina ONE

Wet ยท 13 oz

64
Fair
$1.98$5.37/kg
No artificialNo dyes

Blue Buffalo Bits Soft & Chewy Dog Treats - Chicken

Blue Buffalo

Treats ยท 11 oz

63
Fair
$9.98$31.99/kg
No artificialNo dyes

Blue Buffalo Stix Pepperoni-Style Dog Treats - Beef

Blue Buffalo

Treats ยท 5 oz

63
Fair
$4.98$35.07/kg
Grain freeNo artificial

BOREAL Vital Chicken Dog Food

BOREAL

Dry ยท Various sizes

63
Fair
$2.40
No artificialLimited ingr.

Feline Greenies Adult Dental Cat Treats - Catnip Flavor

Greenies

Treats ยท 2.1 oz

63
Fair
$9.99$166.50/kg
No artificialNo dyes

Feline Greenies Adult Dental Cat Treats - Oven Roasted Chicken Flavor

Greenies

Treats ยท 2.1 oz

63
Fair
$9.99$166.50/kg
No artificialNo dyes

Purina ONE SmartBlend Chicken & Rice Formula Dry Dog Food

Purina ONE

Dry ยท 16.5 lb bag

63
Fair
Price variesโ˜… 4.7
No artificialLimited ingr.

Sheba Meaty Tender Sticks Soft Cat Treats - Chicken

Sheba

Treats ยท 0.7 oz (5 sticks x 0.14 oz each)

63
Fair
$1.98$99.00/kg
Grain freeNo artificial

Iams ProActive Health Adult Chicken Dry Dog Food

Iams

Dry ยท Various sizes available

62
Fair
Price variesโ˜… 4.8
No artificialLimited ingr.

Hill's Science Diet Adult Chicken & Barley Recipe Dry Dog Food

Hill's Science Diet

Dry ยท 5 lb / 15 lb / 35 lb / 45 lb

61
Fair
$63.99
No artificialNo dyes

Natural Balance Limited Ingredient Allergy Formula Chicken & Green Pea Canned Cat Food

Natural Balance

Wet ยท 24 ct (5.5 oz cans)

61
Fair
$54.72$14.62/kg
Grain freeNo artificial