Wellness
Wellness Complete Health Chicken & Oatmeal Recipe Dry Dog Food
๐ DogDry26 lb
$59.99$5.09/kg
Buy on Amazon$19.98 โ
Paid link. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases. Price shown is the latest catalog snapshot.

Organic & health score
82/100
Very good
0 ยท PoorExcellent ยท 100
What's actually in it
Tap any ingredient for a plain-English explanation. Highlighted ones are worth a closer look.
Where to buy
| Listing | Price | Per unit | Rating | |
|---|---|---|---|---|
| Wellness Complete Health Adult Dry Dog Food, Wholesome Grain Kibble, Natural, Chicken and Oatmeal Recipe, 5 lb BagPrimeCoupon price $14.98 $14 . 98Free deliveryLowest | $19.98 | $4.00/Pound | โ 4.6 (47) | View โ |
| Wellness Complete Health Small Breed Adult Dry Dog Food, Wholesome Grain Kibble, Natural, Turkey and Oatmeal Recipe, 4 lb BagPrimeCoupon price $14.98 $14 . 98Free delivery | $19.98 | $5.00/Pound | โ 4.6 (53) | View โ |
Prices are a snapshot from the dataset, not live. Check the retailer before buying. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.
Owner reviews
No reviews yet. If you've fed this, others would find your experience useful.
Better-scoring alternatives
Same pet, same format, higher score.

Nutro Ultra Adult Dry Dog Food with Trio of Proteins from Chicken, Lamb and Salmon
Nutro
Dry ยท 30 lb
83
Very good
$49.99$3.67/kgโ
4.6
No artificialNo dyes
Merrick Grain Free Real Beef, Bison & Sweet Potato Recipe Dry Dog Food
Merrick
Dry ยท 4 lb / 10 lb / 22 lb / 25 lb
88
Great
$57.98โ
4.6
OrganicGrain free

Fromm Four Star Grain Free Beef Frittata Veg Dry Dog Food
Fromm
Dry ยท 4 lb / 12 lb / 26 lb
86
Great
$17.99โ
4.7
Grain freeNo artificial

