The catalog
Browse products
Scored on what's actually in them. Filter counts update as you go, so you can see what a filter will return before you apply it.
Loading filters…
19 products

Merrick Grain Free Real Beef, Bison & Sweet Potato Recipe Dry Dog Food
Merrick
Dry · 4 lb / 10 lb / 22 lb / 25 lb
88
Great
$57.98★ 4.6
OrganicGrain free

Wellness CORE Natural Grain Free Original Turkey & Chicken Dry Dog Food
Wellness
Dry · 24 lb
86
Great
$77.99$7.16/kg
Grain freeNo artificial

Blue Buffalo Life Protection Formula Adult Beef & Brown Rice Recipe Dry Dog Food
Blue Buffalo
Dry · 5 lb / 15 lb / 24 lb / 30 lb / 34 lb
82
Very good
$17.99
No artificialNo dyes

Blue Buffalo Wilderness High-Protein Duck with Wholesome Grains Dry Dog Food
Blue Buffalo
Dry · 24 lb
82
Very good
$54.99$5.05/kg★ 4.7
High proteinNo artificial

Wellness Complete Health Chicken & Oatmeal Recipe Dry Dog Food
Wellness
Dry · 26 lb
82
Very good
$59.99$5.09/kg★ 4.6
No artificialNo dyes

Plato Wellness Chews Mobility & Anti-Inflammatory Dog Treats
Plato Pet Treats
Treats · 8 oz
81
Very good
$17.99$79.25/kg
OrganicGrain free

Blue Buffalo Natural Veterinary Diet K+M Kidney + Mobility Support Dry Cat Food
Blue Buffalo
Dry · 7 lb
80
Very good
$54.99$17.32/kg
Grain freeNo artificial

Victor Purpose Performance Formula Dry Dog Food
Victor
Dry · 40 lb
80
Very good
$61.99$3.42/kg★ 4.6
OrganicNo artificial

Blue Buffalo Life Protection Formula Senior Dog Food
Blue Buffalo
Dry · 30 lbs
79
Very good
$59.99$4.41/kg★ 4.7
No artificialNo dyes

Diamond Naturals Extreme Athlete Dry Dog Food
Diamond Naturals
Dry · 40 lb
79
Very good
$54.99$3.03/kg★ 4.6
No artificialNo dyes

Pawstruck Air-Dried Beef Dog Food
Pawstruck
Air-dried · Various sizes
75
Very good
Price varies★ 4.4
No artificialLimited ingr.

Natural Balance Limited Ingredient Grain Free Chicken & Sweet Potato Recipe Dry Dog Food
Natural Balance
Dry · 4 lb / 12 lb / 24 lb
74
Good
$47.99★ 4.5
Grain freeNo artificial

Acana Free-Run Poultry Recipe
Acana
Dry · 13 lbs
72
Good
$74.99$12.72/kg
Grain freeHigh protein

Orijen Regional Red Grain Free Dry Dog Food
Orijen
Dry · 4.5 lb / 13 lb / 23.5 lb
72
Good
$37.99
Grain freeNo artificial

ACANA Singles Limited Ingredient Duck & Pear Dry Dog Food
ACANA
Dry · 4.5 lb, 13 lb, 22.5 lb
70
Good
$62.99★ 4.6
Grain freeNo artificial

Victor Select Lamb & Rice Dry Dog Food
Victor
Dry · 5 lb / 15 lb / 40 lb
70
Good
$36.88★ 4.4
No artificialNo dyes

Natural Balance Limited Ingredient Diets Salmon & Sweet Potato
Natural Balance
Dry · 24 lbs
57
Fair
$62.99$5.79/kg★ 4.5
Grain freeNo artificial

IAMS ProActive Health Large Dog Chicken Dry Dog Food
Iams
Dry · 44 lb
56
Fair
$67.99$3.41/kg★ 4.7
No artificialNo dyes

Purina ONE Plus Large Breed Adult Dry Formula
Purina ONE
Dry · 31.1 lbs
47
Needs work
$49.99$3.54/kg★ 4.7
No artificialNo dyes

