The Honest Kitchen
The Honest Kitchen Grain-Free Turkey Dehydrated Dog Food
๐ DogDehydratedVarious sizes (2-10 lb boxes)
$46.00
Buy on Amazon$4.29 โ
Paid link. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases. Price shown is the latest catalog snapshot.
Grain free
No artificial
Limited ingr.
No dyes

Organic & health score
75/100
Very good
0 ยท PoorExcellent ยท 100
What's actually in it
Tap any ingredient for a plain-English explanation. Highlighted ones are worth a closer look.
Where to buy
| Listing | Price | Per unit | Rating | |
|---|---|---|---|---|
| The Honest Kitchen Human Grade Wet Dog Food - Turkey & Autumn VeggiesFree deliveryLowest | $4.29 | $4.29/count | โ 4.5 (21) | View โ |
| The Honest Kitchen Human Made One Pot Stews: Braised Beef & Lamb Stew with Green Beans & Sweet Potatoes Wet Dog Food, 10.5 oz x6PrimeCoupon price $20.70 $20 . 70Free delivery | $27.60 | $2.63/Ounce | โ 4.1 (86) | View โ |
| The Honest Kitchen Whole Food Clusters Human Grade Dry Dog Food - Grain Free Turkey 5 lbsPrimeCoupon price$26.24$26.24Saving$8.75$8.75at purchaseFree delivery | $34.99 | $7.00/Pound | โ 4.4 (11) | View โ |
| The Honest Kitchen Whole Grain Beef, Oat & Superfoods Whole Food Clusters, Vet Crafted Human Grade Dry Dog Food, Healthy Nutrition for Skin, Coat, Digestion & Healthy Weight, 5 lb BagPrimeCoupon price$27.19$27.19Saving$9.06$9.06at purchaseFree delivery | $36.25 | $7.25/count | โ 4.5 (433) | View โ |
| The Honest Kitchen Whole Grain Beef, Oat & Superfoods Whole Food Clusters, Vet Crafted Human Grade Dry Dog Food, Healthy Nutrition for Skin, Coat, Digestion & Healthy Weight, 10 lb BagPrimeExtra 35% off when you subscribeFree delivery | $68.59 | $68.59/count | โ 4.8 (26) | View โ |
| The Honest Kitchen Whole Food Clusters Grain Free Dry Dog Food - Turkey, 20 Pound BagPrimeExtra 35% off when you subscribeExtra 35% off when you subscribeFree delivery | $102.89 | $5.14/Pound | โ 4.4 (11) | View โ |
Prices are a snapshot from the dataset, not live. Check the retailer before buying. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.
Owner reviews
No reviews yet. If you've fed this, others would find your experience useful.
Better-scoring alternatives
Same pet, same format, higher score.

Addiction Homestyle Venison & Cranberry Dinner Raw Dehydrated Dog Food
Addiction
Dehydrated ยท 4 lbs
79
Very good
$44.99$24.80/kg
No artificialRaw

Spot & Tango UnKibble Beef & Barley
Spot & Tango
Dehydrated ยท Pre-portioned bags
79
Very good
Price varies
No artificialNo dyes

The Honest Kitchen Wholemade Whole Grain Chicken Dehydrated Dog Food
The Honest Kitchen
Dehydrated ยท 7 lbs
76
Very good
$38.79$12.22/kgโ
4.3
No artificialNo dyes

