Purina Pro Plan
Purina Pro Plan Veterinary Diets EN Gastrointestinal Dry Cat Food
🐈 CatDry1.5 kg, 5 kg
$49.99
No artificial
Limited ingr.
Vet diet
No dyes

Organic & health score
45/100
Needs improvement
0 · PoorExcellent · 100
What's actually in it
Tap any ingredient for a plain-English explanation. Highlighted ones are worth a closer look.
Owner reviews
No reviews yet. If you've fed this, others would find your experience useful.
Better-scoring alternatives
Same pet, same format, higher score.

Castor & Pollux ORGANIX Grain-Free Organic Chicken Recipe Dry Cat Food
Castor & Pollux
Dry · 10 lb bag
90
Great
$35.99$7.93/kg
OrganicGrain free
Wellness CORE Grain-Free Original Dry Cat Food - Turkey & Chicken
Wellness
Dry · 11 lb
86
Great
$22.84$4.58/kg
Grain freeNo artificial

Wellness CORE Grain-Free Indoor Chicken & Turkey Dry Cat Food
Wellness CORE
Dry · 11 lb bag
86
Great
$39.99$8.01/kg
Grain freeNo artificial

