Merrick
Merrick Purrfect Bistro Grain-Free Real Chicken & Sweet Potato Dry Cat Food
🐈 CatDry4 lb
$19.99$11.02/kg
Buy on Amazon$23.98 ↗
Paid link. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases. Price shown is the latest catalog snapshot.
Organic & health score
78/100
Very good
0 · PoorExcellent · 100
What's actually in it
Tap any ingredient for a plain-English explanation. Highlighted ones are worth a closer look.
Where to buy
| Listing | Price | Per unit | Rating | |
|---|---|---|---|---|
| Merrick Premium Grain Free Dry Adult Dog Food, Wholesome And Natural Kibble With Real Chicken And Sweet Potato - 4.0 lb. BagCoupon price $17.98 $17 . 98Free deliveryLowest | $23.98 | $6.00/Pound | ★ 4.6 (17) | View ↗ |
| Merrick Lil’ Plates Premium Grain Free Dry Dog Food For Small Dogs, Real Chicken And Sweet Potato Kibble - 4.0 lb. BagPrimeSave $20 When You Spend $80.00Free delivery | $23.98 | $6.00/Pound | ★ 4.7 (21) | View ↗ |
Prices are a snapshot from the dataset, not live. Check the retailer before buying. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.
Owner reviews
No reviews yet. If you've fed this, others would find your experience useful.
Better-scoring alternatives
Same pet, same format, higher score.

Castor & Pollux ORGANIX Grain-Free Organic Chicken Recipe Dry Cat Food
Castor & Pollux
Dry · 10 lb bag
90
Great
$35.99$7.93/kg
OrganicGrain free

Wellness CORE Grain-Free Indoor Chicken & Turkey Dry Cat Food
Wellness CORE
Dry · 11 lb bag
86
Great
$39.99$8.01/kg
Grain freeNo artificial
Wellness CORE Grain-Free Original Dry Cat Food - Turkey & Chicken
Wellness
Dry · 11 lb
86
Great
$22.84$4.58/kg
Grain freeNo artificial

