Catit
Catit Creamy Lickable Cat Treat - Chicken & Liver
๐ CatTreats75 g (5 tubes x 15 g each)
$3.24$43.20/kg
No artificial
Limited ingr.
No dyes

Organic & health score
53/100
Fair
0 ยท PoorExcellent ยท 100
What's actually in it
Tap any ingredient for a plain-English explanation. Highlighted ones are worth a closer look.
Owner reviews
No reviews yet. If you've fed this, others would find your experience useful.
Better-scoring alternatives
Same pet, same format, higher score.
Wellness Complete Health Grain-Free Deboned Chicken & Chicken Meal Dry Cat Food
Wellness
Treats ยท 5.5 lb
82
Very good
$14.81$5.94/kg
Grain freeNo artificial

Tiki Cat Born Carnivore Deboned Chicken & Egg Recipe Dry Cat Food
Tiki Cat
Treats ยท 5.6 lb bag
77
Very good
$28.99$11.41/kg
Grain freeNo artificial

BLUE Bursts Crunchy & Creamy Cat Treats - Paw-Lickin' Chicken
Blue Buffalo
Treats ยท 12 oz
74
Good
$10.99$32.32/kg
No artificialNo dyes

