Acana
Acana Butcher's Favorites Farm-Raised Beef Dry Dog Food
🐕 DogDry17 lb
$91.99$11.93/kg
Buy on Amazon$31.99 ↗
Paid link. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases. Price shown is the latest catalog snapshot.

Organic & health score
77/100
Very good
0 · PoorExcellent · 100
What's actually in it
Tap any ingredient for a plain-English explanation. Highlighted ones are worth a closer look.
Where to buy
| Listing | Price | Per unit | Rating | |
|---|---|---|---|---|
| ACANA Butchers Favorites Grain-Free Dry Dog Food Farm-Raised Beef, 4lb Bag | High Protein, Made in the USA, Skin & Coat, Digestive Health, Real Beef, Global Quality IngredientsPrimeCoupon price $23.99 $23 . 99Free delivery | $31.99 | $8.00/Pound | ★ 4.7 (305) | View ↗ |
Prices are a snapshot from the dataset, not live. Check the retailer before buying. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.
Owner reviews
No reviews yet. If you've fed this, others would find your experience useful.
Better-scoring alternatives
Same pet, same format, higher score.

Wellness CORE Natural Grain Free Original Turkey & Chicken Dry Dog Food
Wellness
Dry · 24 lb
86
Great
$77.99$7.16/kg
Grain freeNo artificial

Nutro Ultra Adult Dry Dog Food with Trio of Proteins from Chicken, Lamb and Salmon
Nutro
Dry · 30 lb
83
Very good
$49.99$3.67/kg★ 4.6
No artificialNo dyes

Open Farm Grass-Fed Beef Grain-Free Dry Dog Food
Open Farm
Dry · 22 lbs
83
Very good
$79.99$8.02/kg★ 4.6
Grain freeNo artificial

